Zosia news!

30.05.2016


Kolejne bardzo ważne wieści. Zosia ostatnio dzielnie zniosła kolejne poprzeszczepowe badania kontrolne. Właśnie otrzymaliśmy wyniki, nasza dzielna wojowniczka się nie poddaje i utrzymuje stały, 80% poziom szpiku dawcy. Oby tak dalej! 
Całusy :-*

19.12.2015

Ostatni weekend przed świętami. Nie ma co czekać, wszystkiego dobrego Kochani, od nas wszystkich, a przede wszystkim od Zosi. 
Wypoczywajcie spokojnie, świętujcie, nabierajcie energii na Sylwestra i cały następny rok. Myślimy o Was, obiecujemy walczyć dalej. 

 

ps: na zdjęcie zakradła się pierwsza własnoręcznie wykonana kartka świąteczna przez Zochę. Malowanie palcami ma te plusy, że nie zgubi się pędzelek :-).

15.10.2015


Trochę czasu zwlekaliśmy z tym wpisem. Chcieliśmy być pewni, że się uda, zanim obwieścimy całemu światu tak dużą zmianę.
Od września Zosia ruszyła w wielki świat, chodzi do przedszkola. Mimo naszych obaw, lęków przed rozstaniem wszystko poszło super, Zośka jest szczęśliwa, w końcu wyszła z kokonu domowego bezpieczeństwa, poznaje świat nie tylko dzięki nam. 
Przedszkole dla niewidomych dzieci w Laskach to najlepsze miejsce do jakiego mogliśmy trafić, z pełnym zaufaniem powierzamy Zochę. Zakotwiczymy w Laskach na parę ładnych lat. 
Jesteśmy szczęśliwi i dumni, jeszcze rok temu taka zmiana była dla nas nie do wyobrażenia. I wy też powinniście, zaciskanie kciuków, dobre słowo, troska i każda inna pomoc dawały nam potrzebne kopniaki w chwilach zwątpienia. 
Gratulacje zatem, trzymajcie kciuki dalej, całusy przesyła uroczyście pasowana dzisiaj na przedszkolaka Zocha :-*

01.06.2015

Dzień Dziecka. Wszystkiego najlepszego, zdrowia dla wszystkich dzieci świata.. :-)
Tymczasem szukuje się kolejny skok w samodzielność, klamka zapadła. Od września Zosia będzie chodzić do przedszkola dla dzieci niewidomych w Laskach. Duże wyzwanie logistyczne przed nami, pewnie spory stres dla Zosi, ale innej drogi nie ma.

09.03.2015


Jak co roku o tej porze bardzo prosimy o 1% dla naszej Zosi i bezustannie dziękujemy za dotychczasową pamięć. W tym roku Zosia kończy 4 lata i dzięki zaangażowaniu bardzo wielu osób "stanęła" na nogi dosłownie i w przenośni. Dzięki Waszemu wsparciu Zosia ma zapewnioną najlepszą opiekę, zarówno lekarzy, pedagoga, psychologa i rehabilitantów. Wierzymy że praca i wiedza tak wielu ludzi będzie owocowała i sprawi, że Zosiula bedzie samodzielna i gotowa pojść do przedszkola, a my dzięki  Wam pokonamy strach o jej życie. Dziś jest szczęśliwa i prosimy pomóżcie aby to sie nigdy nie zmieniło. Badźcie jej oczami.

23.10.2014

 


Wszystko dobre co się dobrze kończy. Właśnie wróciliśmy do domu po dwutygodniowym pobycie z Zochą w szpitalu . Napędziła nam strachu..

Nagle przestała reagować na cokowiek, dostała drgawek, sparaliżowało lewą stronę jej małego ciałka :-(. Ratownik medyczny stwierdził atak padaczki. :-/. Z wielu badań w szpitalu wyszło ostre zapalenie ucha i drgawki odgorączkowe, przed nami jeszcze trochę badań ale Zosiula szaleje w dawnej formie i jest w domu, co jest dla niej i dla nas ważne. Jesteśmy dobrej myśli

Jestem gwiazdą! :-)
Jestem gwiazdą! :-)

05.10.2014

 

"Biegnij Warszawo". I pobiegli :-). Jeszcze jak!

W tegorocznej edycji imprezy startowała ekipa znajomych z dawnej pracy i ich przyjaciół dzielnie pokonując dystans i łamiąc rekordy życiowe, a także wspierając nas w zbieraniu funduszy na rehabilitację naszej Zochy.
Dziękujemy Kochani!  <3

 

 

 

:)
:)

27.05.2014

 

Niesamowita ekipa Twingo Klub Polska kolejny raz pamięta o naszej Zosi i zorganizowała aukcję kursu jazdy w Szkole Jazdy Renault. Zachęcamy do licytacji, samo szkolenie na pewno da wiele radości, nauczy bezpiecznych odruchów w samochodzie, a cel licytacji jak wiecie szczytny.

Dziękujemy!!!

 

Aukcja

23.03.2014

 


Minął niecały miesiąc, a my mamy kolejne urodziny, tym razem kalendarzowe. Trzecie urodziny, ale pierwsze, które spędzamy na własnych nogach! Nie próżnowaliście z trzymaniem kciuków, nóżki jeszcze słabe, niepewne, niechętne do chodzenia, ale jeszcze lada chwila i będą chciały obejść świat dookoła. Przecież to oczywiste, że nie trzeba widzieć, by chcieć poznawać. Jak zawsze przesyłamy buziaki! :-*

28.02.2014

 


Niesamowite, że minęły już dwa lata. Zosia ma dzisiaj swoje drugie, przeszczepowe urodziny. Bardzo szybko to minęło, wiele się zdarzyło, to wszystko zmieniło nasze życie i już nic nigdy nie będzie takie same. Życie dane drugi raz. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, lekarzy, rodziców innych dzieci, tych którym się udało i tych, którzy przegrali walkę i na zawsze będziemy o nich pamiętać. Przez ten czas cała rzesza ludzi znajomych i nieznajomych bardzo nam pomogło i dało masę energii by się nie poddać. Dziękujemy i pozdrawiamy. Jesteście Wielcy!!!
Dziś świętujemy, nasza mała szczęściara poza szansą na życie zyskała podwójne urodziny, coś czujemy, że będzie z tego przywileju korzystać :-).
Zochul przesyła buziaki   :-*

09.01.2014


Wspaniały dzień! Dziś byliśmy na badaniach "dwa lata po przeszczepie". Dwa lata. Niewiarygodne. Ale ten czas leci. Komplet badań, duuużo. Wyniki wyszły bardzo dobre, mamy zielone światło na szczepienia. Wracamy do normalności i to na własnych nogach, bo Zosiulek zaczyna pomalutku, za łapkę, z nami spacerować! Następna wizyta kontrolna za pół roku. Coś wspaniałego. Ależ pięknie zaczął się ten rok! Właśnie, wszystkiego dobrego od Zosiulka i od nas! :-*

12.12.13


Rehabilitacja to proces wymagający przedewszystkim cierpliwości. Dlatego takie małe sukcesy bardzo cieszą i pomagają nie tracić wiary w końcowe zwycięstwo. Więc się z Wami dzielimy, a co :-).

12.08.2013

 

Niesamowita ekipa Twingo Klub Polska zorganizowała aukcję charytatywną dla Zosiuni. Jeden z klubowiczów przekazał koszulkę Renault F1 Team, trwa licytacja.

Nie przestajecie nas zaskakiwać. Sprawiacie, że nie odpuszczamy i walczymy dalej. Wielkie dzięki.

 

AUKCJA

01.08.2013

 

Stan zdrowia Zosi pozwolił pierwszy raz wyjechać na zasłużone wakacje nad morzem. Slońce woda i masa radości. Szczęśliwy śmiech było słychać na całej plaży. Serce rośnie.

Mielno 2013
Mielno 2013

01.07.2013

 

Bardzo ważna wiadomość. Pierwszy raz od przeszczepu poziom odporności u Zosi mieści się w normie! Być może przyszłomiesięczna wizyta w szpitalu ograniczy się do badań bez konieczności wenflonów i długotrwałego tłoczenia leku. Jest promyk nadzieji. A tam promyk! Słońce całe!

Jesteśmy przeszczęśliwi i dziękujemy za kciuki. Wiecie co? Trzymajcie dalej! TO DZIAŁA!!!

:-)

Zosia z bratem w DSK Lublin
Zosia z bratem w DSK Lublin

25.06.2013

 

Rozwój naszej Zosi poszedł w innym kierunku. Zaczęła się strasznie buntować na rehabilitacji, rozwój ruchowy się bardzo spowolnił. Są tego powody, Zośka zaczęła gadać! Gada, powtarza, krzyczy, spiewa, przedrzeźnia i się kłóci. Typowa kobieta :-). Jest z nią zupełnie inny kontakt niż wcześniej. Oby jak najszybciej wróciła do rozwijania motoryki, bo widać, że ma ochotę biegać i zwiedzać świat..

Zdrowotnie jest wszystko bez zmian czyli OK. I oby tak było do końca świata..

Gadka z mamusią..
Gadka z mamusią..

28.03.2013

 

Są wyniki kolejnego badania szpiku. Bez zmian. W normie. I to są wieści, które chcemy słyszeć bez końca.

Zdrowych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych!

23.03.2013

 

Nasza Zosia skończyła 2 latka. To już drugie urodziny w tym roku, i tak już będzie zawsze. Jubilatka miała tort, była przeszczęśliwa.

Sto Lat ZOSIU!

13.03.2013

Kochani, nasza Zosia zaczyna stawiać pierwsze kroczki, dzięki swojej woli życia, ciężkiej pracy naszej kochanej Pani rehabilitantki Marzeny i odrobinie pracy rodziców. Serce rośnie. Aż chce się żyć!

14.02.2013

Z okazji Walentynek Zosiunia życzy dużo miłości, a zwłaszcza zdrowia!

Całusy Kochani!

Pamiętajcie o 1%!

05.02.2013

Zima trwa, Zosia powolutku rośnie i czekamy wiosny. Mamy nadzieję że latem będzie stawiać samodzielnie kroki. Z nowości to znajomość coraz większej liczby słów no i zaczyna sobie podśpiewywać :-)

...co tu dużo mówić, serce rośnie. Nie puszczajcie kciuków!

21.01.2013

Turnus rehabilitacyjny trwa. Dzięki ćwiczeniom widać postępy, Zosia zaczyna coraz dłużej stać. Oby tak dalej.

Ćwiczenia sensoryczne
Ćwiczenia sensoryczne
Rehabilitacja ruchowa.
Rehabilitacja ruchowa.

19.01.2013
Zosia jest po badaniach "rok po przeszczepie". Wszystkie wyniki są dobre, poziom szpiku dawcy utrzymuje się na poziomie 85%. Właśnie jesteśmy w połowie turnusu rehabilitacyjnego w CZD, jeździmy codziennie na ćwiczenia sensoryczne i ruchowe, widać efekty, Zosia sama potrafi siedzieć. Trzymajcie kciuki!